Podzim na Flash Wallu

sobota 29. srpna 2015aktualita

Léto se blíží k závěru a s ním začíná druhá sezóna na Flash Wallu. Uplynulých parných dnů, kdy teploty dosahovaly nelidských hodnot, využil náš tým k nabrání sil a zapracoval na podzimním programu. Můžeme vám tak naservírovat naše menu, které se bude skládat z osvědčených receptů i několika novinek.
 

ZÁVODY

Po veleúspěšném křtu naší nové bouldrové věže chystáme podzimní závod pod názvem Tvarůžkap 2015. Ve dvou dnech, 3.-4.10.2015, bude opět připravena hromada bouldrů všech obtížností. V sobotu pro dospělé a v neděli pro děti. Po závodě přestěhujeme bouldrovku do haly a vy ji budete moci využívat celou zimu.
Další závod se u nás odehraje 10.10.2015 a to tentokrát v hale na laně kde spolupořádáme finále Moravského poháru mládeže.
 

KROUŽKY

Pokračujeme také s čím dál víc oblíbenými kroužky lezení pro děti a dospělé. Vzhledem k omezené kapacitě je však potřeba rezervovat místa rychle. http://flashwall.cz/…od-14-9-2015
 

SPOLEK FLASH WALL

A protože Flash je silně zaměřen na podporu lezeckého sportu, spojili jsme své síly s Českým horolezeckým svazem a s Českým olympijským výborem a našim cílem bude vytvořit ideální podmínky pro náš nově vznikající lezecký oddíl. Nějaké fotky z prvního soustředění můžete najít na: https://www.facebook.com/photo.php?…
 

KULTURNÍ PROGRAM

Další klasický chod očekávejte u našeho plátna kde se loni vystřídal Adam Ondra, Mára Holeček a Honza Trávníček. Letos jsme si pozvali další mistry svého řemesla, kteří vám promítnou úchvatné obrázky ze svých dobrodružstvích.
 

Tento podzim jsme pro vás připravili premiéru outdoorového filmového festivalu nadupaného několika outdoorovými filmy z Ameriky a Kanady v délce 90 minut. Filmový festival se bude konat 4. 11. 2015 od 19 hodin a vy si budete tak moci užít premiéry filmů zachycující extrémních sporty.

 

TRAILER – FILMOVÝ FESTIVAL OUTDOOROVÝCH FILMŮ

 

PŘEHLED PROMÍTANÝCH FILMŮ NA FILMOVÉM FESTIVALU

Cesta do nebe – 35 minut Traverz Fitz Roy patří k nejvýraznějším lezeckým problémům moderního alpinismu: výstup na jeho vrchol je drsná cesta přes sedm rozeklaných vrcholů, ve vertikále je třeba zvládnout 3000 kroků. Předpokládal by někdo, že by to mohlo být i zábavné? Vydejte se s Tommy Caldwellem a Alexem Honnoldem na inspirující, a občas i legrační průzkum, za který získali Zlatý cepín/Piolet d'Or.

 

Hold Deanu Potterovi – 6 minut Dean Potter byl největší ikonou celé jedné generace vertikálních dobrodruhů. Byl nedílnou součástí projektu REEL ROCK od prvého roku jeho existence, vystupoval v klasických filmech First Ascent/První výstup, Fly or Die/Létat nebo zemřít, Race for the Noce/Závod o Noce a Valley Uprising. Tímto krátkým filmem vzdává REEL ROCK hold svému v květnu tragicky zemřelému příteli a spolupracovníkovi.

 

Domýšlivost – 20 minut Extremní bouldering – sport, při kterém pád může způsobit vážné zranění, není pro slabochy. Spojit obtížnost a lezení na hraně může někdy znamenat, že se věci dostanou mimo kontrolu. Sledujte Daniela Woodse a jeho boj s překonáváním strachu a extremního bouldru The Process.

 

Závody v Horseshoe Hell – 20 minut 24 hodinovka v Horseshoe (24HHH) je považována za nejdivočejší událost ve světě; lezecký ultramarathon, při kterém elitní i normální lezci soutěží ve sluneční výhni až do úplného vyčerpání a laktát a pivo přitom tečou plným proudem. Ale veškerá legrace stranou, konkurence je opravdu velká: Může tým Nica Berryho a Masona Earleho obstát proti všemocnému Alexi Honnoldovi?

 

Dawn Wall: Na první pohled – 15 minut Volné přelezení Dawn Hall, které uskutečnili Tommy Caldwell a Kevin Jorgeson, byla skutečně historická událost. Tento největší výstup v historii lezení byl označen jako výstup ze říše snů a z oblasti fantazie. Náš tým připravuje na příští rok celovečerní film o této události. Letošní REEL ROCK 10 představuje exkluzivně první pohled na drama odehrávající se při zdolávání klíčových míst této cesty.


 

Také jsme na naši stěnu pozvali extrémní sportovce a horolezce, kteří pro vás připraví videa a fotky ze svého oboru. 12. 11. 2015 od 19 hodin k nám zavítá sportovec extrémní sportu ve vzduchu – paraglidista, parašutista, base jumper a člen vítězného týmu Dolomiten Man Tomáš Lednik, který nás navštíví 12.11.2015.

 

25. 11. 2015 se můžete těšit na horolezce osmitisícových hor Olgu Novákovou a Pavla Matouška, kteří budou povídat na téma „Naše expedice na nejvyšší hory světa“.

 

To vše buď na baru nebo v hale, podle počtu diváků.|

 
Novinkou budou filmové úterky (každých 14 dní), kde si budete moci vychutnat skvělé lezecké filmy jako Čarodějův učeň, Change, Pískaři, Pure,..... Od 20. října začínáme lákavým titulem „Valley Uprising“ – geniálním filmem o historii lezení v Yosemitech. Vše v barvě na plátně na baru. http://www.csfd.cz/…ey-uprising/
 

LEZECKÉ CESTY

K tomu všemu pokračujeme se stavbou cest, které budou pravidelně doplňovány. Hlavní přestavba proběhne v září a kompletní obměna poloviny haly začátkem října.
 

BAR

No a na konec to nejlepší, na recepci za barem se můžete těšit na naše usměvavá děvčata,které vás nakrmí a napojí a to dle nejnovější nabídky, kterou holky připravují.
 
Čerstvé novinky a aktuální informace najdete na našem facebooku, nebo na stránkách www.flashwall.cz
 
Každopádně to bude zase našlapaný podzim a my se už moc těšíme. Tak věříme, že vy si to s náma užijete.
Flash Wall Crew

otevírací doba

 • PO – 16:00–22:00 hod
 • UT – 16:00–22:00 hod
 • STŘ – 16:00–22:00 hod
 • ČTV – 16:00–22:00 hod
 • PÁ – 16:00–22:00 hod
 • SO – 10:00–20:00 hod
 • NE – 10:00–20:00 hod

jak k nám

GPS souřadnice:

49.6005936N
17.2948969E
 • Příjezd z Pavloviček: na ulici Libušina za firmou OLPRAN (po levé straně) odbočíte vlevo.
 • Příjezd z ulice Lipenské: na ulici Libušina za Armádou ČR a modrým mostem odbočíte vpravo.
 • Nesmíte dojet k firmě PRESBETON na ulici U panelárny!

Dostupnost:

 • autobusem č. 14, 10 – zastávka „Civilní obrany“ (300 metrů)
 • tramvají č. 4 – zastávka „Bělidla“ nebo „Pavlovická“ (15 min. pěšky)
 • na kole (cyklostezka podél řeky Bystřičky)

diskuze

 • 07.12.20 21:33 Eliss
 • 03.12.20 7:03 Mulan
 • 03.12.20 7:22 Mulan
 • 13.03.20 7:11 Loj
 • 13.01.20 14:40 XXX
 • 15.09.19 17:41 Lida
 • 22.07.19 12:12 Honza
 • 16.07.19 9:45 Fero Manic
 • 30.05.19 13:36 Jirka
 • 29.05.19 11:20 Leznadsenec
celá diskuze ...
facebook